Żłobek Białystok Mickiewicza

Żłobek Białystok Mackiewicza os. TBS

Żłobek Białystok Mackiewicza to miejsce, w którym dziecko będzie czuło się jak w domu. Żłobek prywatny, który dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogów oraz szerokim wachlarzem zajęć, które dbają o rozwój dziecka. Doskonale wszyscy wiemy, a przede wszystkim rodzice, jakie emocje pojawiają się kiedy przychodzi ten pierwszy dzień kiedy oddajemy dziecko do żłobka. Niestety nie każda matka może pozwolić sobie na długi urlop macierzyński, dlatego też przychodzi ten dzień kiedy decydujemy się na wybór żłobka.

Żłobek Białystok Mackiewicza os. TBS – jak wybrać najlepszy?

Nie ma co ukrywać, wybór jest na pewno trudny. Pojawiają się kwestie finansowe, które bardzo często determinują późniejszą decyzję. Oczywiście, rodzice zazwyczaj starają się o dostanie się dziecka do żłobka państwowego. Wówczas nie są generowane tak ogromne koszta. Ale co za tym idzie, musimy się także pogodzić z tym, że takiego rodzaju żłobki nie mają w swojej ofercie tego, czym dysponują placówki prywatne. W zależności również od miasta, zdarza się tak, że różnice cenowe między żłobkiem państwowym, a prywatnym są znikome. Warto wówczas zastanowić się nad tym, czy aby na pewno oszczędny tryb ma tak duże znaczenie.

Nasz żłobek to placówka prywatna, która znajduje się w centrum miasta. To jeden z wielu plusów tego miejsca, ogromne udogodnienie dla rodziców. Jak wiemy wieje miejsc pracy znajduje się w centrum, toteż łatwiej jest rodzicom podrzucić dziecko do żłobka o poranku. Minusem mogą często okazać się miejsca parkingowe. Ewentualnie rodzice, którzy pracują na obrzeżach miasta mogą borykać się również z problemem związanym z korkami. Jak wiadomo rano i w godzinach popołudniowych jest to uciążliwe. Jednakże, warto wziąć pod uwagę to, że tego rodzaju niedogodności równoważą się z dużą ilością plusów.

Mamy wykwalifikowaną kadrę

Placówka żłobek Białystok Mackiewicza dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogów. Do dyspozycji maluchów pozostają  doświadczone opiekunki, które wiedzą jak profesjonalnie zająć się takim małym człowiekiem. Placówka przewiduje wiele zajęć dodatkowych, które pozwolą na prawidłowy rozwój. Między innymi możemy wyszczególnić edukację poprzez elementy metody Marii Montesorii. Jest to doceniania przed pedagogów jak i rodziców metoda. Biorąc pod uwagę to, że wiek, w którym dzieciaki trafiają do żłobków i przedszkoli to czas, w którym równie dobrze chłoną wiedzę. Pedagodzy chcą wykorzystać ten czas jak najlepiej. Metoda zakłada, że każde dziecko jest inne, wobec tego potrzebuje także indywidualnego podejścia. Przede wszystkim należy skupić się na obserwacji danego malucha. Następnie trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski, w kierunku tego, czego dziecko potrzebuje i w czym jest dobre oraz co je interesuje. W późniejszych etapach edukacji, w dalszym rozwoju można to kontynuować. Dzięki temu w przyszłości mamy większą szansę na to, że dziecko podąży odpowiednim torem rozwoju.

Dodatkowo żłobek Białystok Mackiewicza stawia również na rozwój dzieci poprzez metodę niewerbalną. Poprawia to przede wszystkim komunikację malucha z tym co go otacza. Stosowanie tej metody pozwala w konsekwencji na zaspokojeniu potrzeby bezpieczeństwa, wzrostu i rozwoju. W ofercie nie zabraknie również edukacji poprzez muzykę czy sport. Żłobek Białystok Mackiewicza stawia na piedestale swoich małych podopiecznych. Jak wiemy, o rozwój dziecka należy dbać już od jakiego pierwszych chwil, a takie miejsce jak żłobek Białystok Mackiewicza może nam w tym pomóc.